Animasyon

Animasyon Nasıl Olmalı?

Basit Anlatımlı Olmalı
Tasarım karmaşadan sadelik çıkartma sanatıdır. Hayatın içinde olan yoğunluğun aksine işinizi, ürününüzü ya da firmanızın yoğun ve girift yapısını kullanacağımız animasyon sanatı ile sadeleştirmeli, basit anlatmalısınız. Çünkü karmaşık yapılar negatif ön yargıları da beraberinde getirir.

Eğlenceli Olmalı
Animasyonda anlatılacak hikaye, bir sorunun çözümüne yönelik didaktik içerik barındırsa bile eğlenceli nüktelerden oluşmalı. Zekice kurgulanmış, kısa ama esprili videolar izleyenlerin gözünde her zaman bir adım öndedir.

Hedef Kitleye Uygun Olmalı
Sektörel, yerel ya da küresel ölçekte planladığınız grafik motion videolar; sözünüzü ilettiğiniz kesimin değerlerini, görünüşünü, vizyonunu yansıtabilmeli. Sakil durmamalı. Kullanılan materyallerde sunulacak coğrafyanın değerleri yansıtılmalı.

Kısa Zamanda Hedef Tutturulmalı
Animasyon filmlerinde vurgulanacak konuların yanında videonun süresi de önemlidir. Konu ve anlatım zinciri uzadıkça kullanıcıların dikkati dağılır ve animasyonunuzu geçme oranı artar. En kısa zamanda maksimum veriyi aktarmak ise maharet ister.

Animasyon Süreci

Sektör Analizi
Sizleri dinleyerek sektörünüzü ve hizmetlerinizi öğrenir, animasyonda ne anlatmak istediğinizi belirleriz. Sizlerden alacağımız istekler doğrultusunda çalışmalara başlar, detaylı sektör analizi sonucu ortaya koyacağımız rapor doğrultusunda bir sonraki safhaya geçeriz.
Optimum Sürenin Belirlenmesi
Grafik motion filmlerde anlatılmak istenenle direk ilişkili olmakla beraber gerekli olan süre tüm çalışmanın omurgasını oluşturur. Kullanılacak mecralardaki özel kısıtlamalar ise tabi olunabilecek ana etmenlerdendir.

Hareketlendirme

Mecra, süre ve anlatılacak materyaller belirlendikten sonra ses ve video mühendislerimiz tarafından sabit çizimlere, fotoğraflara hareket verir, videomuzu şenlendirir, çalışmalarımızı tamamlarız.

Mecra Paylaşımı

Çalışmalarımız için alacağımız onayın ardından gerekli video çıkış formatına göre ölçekleyip mecralarla paylaşır, videoyu yayarız.

Animasyon Fiyatı

Firmanız ya da markanızın animasyon hizmetini detaylandırıp şirketiniz için en uygun fiyat teklifimizi hazırlayarak sizlere sunabiliriz. Animasyon çalışmalarımız ile ilgili kusursuz hizmeti almak için müşteri temsilcimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Sizlere en geç bir iş günü içerisinde geri dönüş sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz.